Babička Libereckého kraje 2022

Ve středu 5. října 2022 se v Kulturním a společenském centru Lidové sady v Liberci uskutečnil již 4. ročník soutěže Babička Libereckého kraje, nad níž převzal záštitu náměstek hejtmana Mgr. Petr Tulpa. Ten se také stal předsedou poroty, dalšími členy byl Ing. Milan Taraba a Mgr. Pavla Řechtáčková.

I letos byla účast ovlivněna nemocemi a tak se na podiu představily pouze čtyři seniorky – po úvodním představení každá nejprve vystoupila při řízeném rozhovoru s moderátorkou a v zákulisí se již ostatní chystaly na vlastní vystoupení. I v letošním roce se role moderátorky zhostila Mirka Palečková, předsedkyně Krajské rady seniorů Libereckého kraje.

První soutěžící byla Vlasta Morávková z Lomnice nad Popelkou s recitací vlastní básně, liberecká Božena Baňárová zazpívala a zatančila slovenské a romské písně, Hana Marková z Tanvaldu přednesla vlastní, obsáhlou vtipnou báseň a závěrem Dagmar Neumannová s vnučkami potěšily publikum Schumanovou Ukolébavkou.

Poté následovala tradiční módní přehlídka – u nás nazvaná „V čem se cítím nejlépe“.

Po krátké poradě rozhodla porota o pořadí soutěžících. Na celorepublikové klání soutěže Babička roku v Olomouci vyslala porota Hanu Markovou z Tanvaldu. Všechny účastnice obdržely z rukou náměstka Petra Tulpy květiny a korunky, ostatní členové poroty předávali účastnické listy a řadu zajímavých cen, které poskytly sponzoři.

Krátké video ze soutěže najdete ZDE

Hledá se babička Libereckého kraje 2023

Ukažte svůj talent. Paličkujete? Tančíte? Zpíváte? Hrajete na hudební nástroj? Malujete? Pletete, šijete, vyšíváte? Jste sochařka? Píšete básně? Hrajete divadlo? Cvičíte? Recitujete? Ovládáte jiné dovednosti? Čekáme právě na Vás.  Zúčastněte…

O nás

Krajská rada seniorů Libereckého kraje se zaměřuje na všechny oblasti spojené s ochranou seniorů. Našim cílem je spolupracovat při koncipování mezigeneračních vztahů, dialogu, tolerance a aktivizace starší generace.

Kontaktujte nás

Mlýnská 611/35,
Liberec IV-Perštýn,
460 01 Liberec

IČ: 04450515
Datová schránka: tm9kvze

© 2022 Krajská rada seniorů Libereckého kraje