Babička Libereckého kraje 2023 Česká Lípa

V úterý 11. dubna 2023 se v Domově pro seniory v České Lípě uskutečnilo oblastní kolo soutěže Babička Libereckého kraje. Přihlášení soutěžící absolvovali tři standardní disciplíny, kterými jsou řízený rozhovor s moderátorkou, vlastní vystoupení a módní přehlídka.

Přihlášené seniorky a jeden senior dorazili nejen z České Lípy, ale také z Mimoně a Stráže pod Ralskem, aby převedli mnohé dovednosti – hru na kytaru a zpěv, zručnost při výrobě dek či polštářů způsobem patchwork i výrobků z pedigu, skvělou paměť při recitaci, prezentaci fotografií z cest za skalničkami nebo poznávání nových míst se členy Klubu českých turistů. Přehlídku mnoha krásných výrobků doplnilo velké množství nádherně zdobených kraslic, jejichž autorku Jaroslavu Kulhánkovou vyhodnotila porota jako vítězku soutěže. Na druhém místě se umístila Světla Půčková, která přednesem Tyrolských elegií zaujala všechny přítomné. Bronzovou příčku obsadila Zlatka Vohlídalová, která s tanečnicemi skupiny Babety zpestřila program. Cenu poroty „Babička sympatie“ obdržela Anna Machová.

Celý program doprovázel hudebník Fanda Agnes, jehož písničky po skončení soutěže roztančily všechny přítomné.

Velké poděkování patří ředitelce Domova pro seniory Mgr. Holanové a jejímu týmu za vytvoření skvělých podmínek pro průběh  soutěže.

Konference SENIOŘI 2023

Krajská rada seniorů Libereckého kraje si Vás dovoluje pozvat na 4. ročník Konference SENIOŘI 2023 s podtitulem I MY SE CHCEME STÁLE VZDĚLÁVAT. Konference se koná 31. 10. 2023…

Turnaj jednotlivců v Mölkky

V úterý 26. 9. 2023 odpoledne se na lomnickém stadionu uskutečnil první turnaj jednotlivců v Mölkky – akci pořádala Krajská rada seniorů Libereckého kraje v rámci Aktivního září. Turnaj…

O nás

Krajská rada seniorů Libereckého kraje se zaměřuje na všechny oblasti spojené s ochranou seniorů. Našim cílem je spolupracovat při koncipování mezigeneračních vztahů, dialogu, tolerance a aktivizace starší generace.

Kontaktujte nás

Mlýnská 611/35,
Liberec IV-Perštýn,
460 01 Liberec

IČ: 04450515
Datová schránka: tm9kvze

© 2022 Krajská rada seniorů Libereckého kraje