Babička Libereckého kraje 2023 Česká Lípa

V úterý 11. dubna 2023 se v Domově pro seniory v České Lípě uskutečnilo oblastní kolo soutěže Babička Libereckého kraje. Přihlášení soutěžící absolvovali tři standardní disciplíny, kterými jsou řízený rozhovor s moderátorkou, vlastní vystoupení a módní přehlídka.

Přihlášené seniorky a jeden senior dorazili nejen z České Lípy, ale také z Mimoně a Stráže pod Ralskem, aby převedli mnohé dovednosti – hru na kytaru a zpěv, zručnost při výrobě dek či polštářů způsobem patchwork i výrobků z pedigu, skvělou paměť při recitaci, prezentaci fotografií z cest za skalničkami nebo poznávání nových míst se členy Klubu českých turistů. Přehlídku mnoha krásných výrobků doplnilo velké množství nádherně zdobených kraslic, jejichž autorku Jaroslavu Kulhánkovou vyhodnotila porota jako vítězku soutěže. Na druhém místě se umístila Světla Půčková, která přednesem Tyrolských elegií zaujala všechny přítomné. Bronzovou příčku obsadila Zlatka Vohlídalová, která s tanečnicemi skupiny Babety zpestřila program. Cenu poroty „Babička sympatie“ obdržela Anna Machová.

Celý program doprovázel hudebník Fanda Agnes, jehož písničky po skončení soutěže roztančily všechny přítomné.

Velké poděkování patří ředitelce Domova pro seniory Mgr. Holanové a jejímu týmu za vytvoření skvělých podmínek pro průběh  soutěže.

Babička Libereckého kraje 2024

Vyhlašujeme další kolo soutěže Babička roku 2024 Libereckého kraje. Bližší informace o soutěži včetně přihlášky najdete v rubrice Babička roku  

O nás

Krajská rada seniorů Libereckého kraje se zaměřuje na všechny oblasti spojené s ochranou seniorů. Našim cílem je spolupracovat při koncipování mezigeneračních vztahů, dialogu, tolerance a aktivizace starší generace.

Kontaktujte nás

Mlýnská 611/35,
Liberec IV-Perštýn,
460 01 Liberec

IČ: 04450515
Datová schránka: tm9kvze

© 2022 Krajská rada seniorů Libereckého kraje