Oblastní kolo Babičky 2023 – Jablonec n.N.

Již třetí oblastní kolo soutěže Babička Libereckého kraje se uskutečnilo 10. května 2023 ve Spolkovém domě v Jablonci nad Nisou.

Soutěžící seniorky potvrdily svou všestrannost, nadání i manuální zručnost – k výtvarnému umění patří malba krajin i portrétů, keramika, kreslení mandal, ale také háčkování, vyšívání nebo fotografování a zpracování fotek s průvodními texty či básněmi. Neobvyklým vystoupením pak bylo vzpomínání na příspěvek do Paměti národa a s tím související pátrání po předcích a tvorba Stromu života. O širokém a různorodém nadání svědčilo i závěrečné pěvecké vystoupení.

Porota, která měla velmi obtížný úkol vybrat tři postupující soutěžící, určila následující pořadí: bronzovou korunku obdržela Jana Černohousová, stříbrnou Vlaďka Urbanová a zlatou korunku Stáňa Bartáková.

Soutěžní odpoledne zpestřily svým tanečním vystoupením liberecké ženy pod vedením Jarmily Podolské, které publiku převedly jak country tance, tak závěrečný valčík.

Poděkování patří pracovníkům Spolkového domu za pomoc a spolku Bone Dei za organizační zajištění.

 

 

Liberecké oblastní kolo Babičky Libereckého kraje

V rezidenci RoSa v Liberci se v úterý 18. dubna 2023 uskutečnilo další kolo oblastní soutěže Babička Libereckého kraje. Přihlášené seniorky za podpory zcela zaplněného sálu soutěžily v předepsaných…

Setkání zástupců seniorských klubů

V pátek 14. dubna 2023 se v jednací místnosti iQLANDIE sešlo přes čtyřicet zástupců seniorských klubů celého Libereckého kraje, aby se vzájemně poznali, ale především vyměnili zkušenosti z práce…

Babička Libereckého kraje 2023 Česká Lípa

V úterý 11. dubna 2023 se v Domově pro seniory v České Lípě uskutečnilo oblastní kolo soutěže Babička Libereckého kraje. Přihlášení soutěžící absolvovali tři standardní disciplíny, kterými jsou řízený rozhovor s moderátorkou, vlastní…

O nás

Krajská rada seniorů Libereckého kraje se zaměřuje na všechny oblasti spojené s ochranou seniorů. Našim cílem je spolupracovat při koncipování mezigeneračních vztahů, dialogu, tolerance a aktivizace starší generace.

Kontaktujte nás

Mlýnská 611/35,
Liberec IV-Perštýn,
460 01 Liberec

IČ: 04450515
Datová schránka: tm9kvze

© 2022 Krajská rada seniorů Libereckého kraje