Oblastní kolo Babičky 2023 – Jablonec n.N.

Již třetí oblastní kolo soutěže Babička Libereckého kraje se uskutečnilo 10. května 2023 ve Spolkovém domě v Jablonci nad Nisou.

Soutěžící seniorky potvrdily svou všestrannost, nadání i manuální zručnost – k výtvarnému umění patří malba krajin i portrétů, keramika, kreslení mandal, ale také háčkování, vyšívání nebo fotografování a zpracování fotek s průvodními texty či básněmi. Neobvyklým vystoupením pak bylo vzpomínání na příspěvek do Paměti národa a s tím související pátrání po předcích a tvorba Stromu života. O širokém a různorodém nadání svědčilo i závěrečné pěvecké vystoupení.

Porota, která měla velmi obtížný úkol vybrat tři postupující soutěžící, určila následující pořadí: bronzovou korunku obdržela Jana Černohousová, stříbrnou Vlaďka Urbanová a zlatou korunku Stáňa Bartáková.

Soutěžní odpoledne zpestřily svým tanečním vystoupením liberecké ženy pod vedením Jarmily Podolské, které publiku převedly jak country tance, tak závěrečný valčík.

Poděkování patří pracovníkům Spolkového domu za pomoc a spolku Bone Dei za organizační zajištění.

 

 

Krajské kolo Liberec Babička roku 2023

Pátý ročník krajského kola Babička Libereckého kraje 2023 a Oslava Mezinárodního dne seniorů se bude konat 21. září od 13:00 hodin v sále Kulturního a společenského centra Lidové sady v Liberci. Na podiu vystoupí…

Oblastní kolo Babičky 2023 – Turnov

Páté oblastní kolo soutěže Babička Libereckého kraje se uskutečnilo 8. června 2023 v Klubu aktivních seniorů v Turnově. Soutěže se zúčastnilo 6 soutěžících. Dvě turnovské zástupkyně se představily, jako…

Oblastní kolo Babičky 2023 – Semily

Čtvrté oblastní kolo soutěže Babička Libereckého kraje se uskutečnilo 6. června 2023 v Divadelním sále radnice v Semilech. Soutěže se zúčastnilo 5 soutěžících. Soutěžící se prezentovaly v různých dovednostech…

O nás

Krajská rada seniorů Libereckého kraje se zaměřuje na všechny oblasti spojené s ochranou seniorů. Našim cílem je spolupracovat při koncipování mezigeneračních vztahů, dialogu, tolerance a aktivizace starší generace.

Kontaktujte nás

Mlýnská 611/35,
Liberec IV-Perštýn,
460 01 Liberec

IČ: 04450515
Datová schránka: tm9kvze

© 2022 Krajská rada seniorů Libereckého kraje